AKADEMIA PRZEDSZKOLAKA

Uwaga Rodzice!

Po raz kolejny rusza cykl spotkań w ramach "Akademii Przedzkolaka". Zajęcia odbywają się w Szkole Podstawowej nr 1 w Szczyrku,są adresowane do dzieci w wieku 5,6 lat - wraz z rodzicami. Spotkania odbywają się w jedną sobotę  miesiąca, odgodziny 9.00 do 12.00. Karty zgłoszeniowe można pobrać u nauczycielek grup starszych, oraz ze strony internetowej przedszkola (zakładka "Akademia przedszkolaka").

Zapraszamy chętnych do świetnej zabawy!

BLOKI TEMATYCZNE W RAMACH  „AKADEMII PRZEDSZKOLAKA”

Rok szkolny 2020/2021

L.p.

DATA

TEMATY

PROWADZACY

1.

26.09.2020

„Jesień”- święto pieczonego ziemniaka – poznajmy się, - ognisko. Gry i zabawy ruchowe z rodzicami z wykorzystaniem ziemniaków.

2.

24.10.2020

Sz: „Żyj bezpiecznie”- przepisy ruchu drogowego, pierwsza pomoc.

Pp: „Jesienny kiermasz owocowo- warzywny-  żyj zdrowo”- zachęcanie dzieci do zjadania warzyw i owoców jako źródło witamin (degustacja, konkursy, zagadki)

3.

21.11.2020

Sz: „Jak poznaję świat” -poznawanie i rozumienie siebie oraz otaczającego świata.

Pp.: „Zwyczaje Świat Bożego Narodzenia”- przygotowanie do nadchodzących świat Bożego narodzenia, nawiązanie do tradycji.

4.

16.01.2021

Sz: „Jak zdrowo się odżywiać” – kulinaria, zdrowa żywność.

Pp: „Eksperymenty”- rozbudzanie w dzieciach ciekawości, zachęcanie do prostych eksperymentów domowych,zdobywanie nowych doświadczeń- przestrzeganie zasad bezpieczeństwa

5.

6.03.2021

Sz: „Komputerowe zabawy przedszkolaków” – gry komputerowe, poznawanie nowych technologii informatycznych .Komputer bawi i uczy.

Pp: „Wędrówki po Polsce”- przedstawienie kultur, różnych obyczajów panujących w naszym kraju.

6.

24.04.2021

Sz: „Europa w pigułce”- poznanie różnych kultur, obyczajów, języków oraz podstawowych informacji o Unii Europejskiej.

Pp: „Wiosenne opowieści”- spotkanie z książką, wprowadzenie w świat literatury dziecięcej.

7.

15.05.2021

„Lubimy razem spędzać czas”- zabawy integracyjne na świeżym powietrzu, ognisko.

8.

5.06.2021

Zakończenie cyklu, wręczenie certyfikatów ukończenia Akademii Przedszkolaka- wspólne zabawy.